interprets

The Upsetters


V roce 1968, po definitivním odchodu od Coxsona Doda, zakládá Lee Scratch Perry vlastní label "Upsetter". A pro realizaci svých zvukových vizí sestavuje dokonalé hudební těleso, jehož význam pro jamajskou hudbu dokládá sáhodlouhý seznam nahrávek a hitů, kde tato studiová kapela figuruje.

Rubrika:

Rita Marley


Rita Marley - hlavní sboristka the Wailers, žena a láska Boba Marleyho, matka, je jaksi stranou pozornosti ve srovnání se slavným manželem a některými jejich potomky. Přesto má za sebou velmi úspěšnou dráhu profesionální vokalitky a slušnou řádku alb ve své diskografii.
Rubrika:

Kiddus I


Nepříliš známého vokalistu se zvláštním jménem Kiddus I si určitě vybavíte ve studiové scéně z Rockers při nahrávání podmanivé písně Graduation In Zion. Protože Rockers je - alespoň co se týká roots reggae music - film filmů, inspiroval nás mimo jiné k malému pátrání po informacích o tomto opomíjeném talentu.

Rubrika:

Dennis Brown


"Korunní princ reggae" a jak prohlásil Bob Marley "nejlepší vokalista světa", Dennis Brown se narodil 1. února 1957. Jeho celé jméno zní Dennis Brown Emmanuel a jako jeden z mála interpretů roots reggae se narodil ve společensky lépe situované rodině a to v Orange Street v Kingstonu, kde sídlila většina významných nahrávacích studií.


Rubrika:

Bunny Wailer


O Bobovi (ač ve zkratce) i o Peterovi jsme v této rubrice už psali, tedy z trojlístku zakládajících členů The Wailers nám zbývá Bunny Wailer, vlastním jménem Neville O'Riley Livingston, narozený 10. dubna 1947. Bunnyho otec Thaddius "Taddy" Livingstone přicestoval do Kingstonu ve stejné době jako Bobova matka Cedella, otevřeli spolu rumový bar a taky se jim narodila dcerka Pearl Livingston. Bunny a Bob pak spolu vyrůstali jako nevlastní bratři.


Rubrika:

Stránky

Subscribe to RSS - interprets